Yhteystiedot

Tiedolla johtamisen keskus BICin yhteystiedot.
Ota yhteyttä!

Pakkasela Mikko Web

Tutkimuspäällikkö,
keskuksen vetäjä
Mikko Pakkasela
044 710 3189

mikko.pakkasela@samk.fi

Taru Hyrkäs henkilökuva

Viestintäsuunnittelija
Taru Hyrkäs
044 710 3370

taru.hyrkas@samk.fi

Jari Iisakkala Web

Johtaja, palveluliiketoiminta -osaamisalue
Jari Iisakkala
044 710 3801
jari.iisakkala@samk.fi

Lotta Hakkarainen

Hankeviestintä
Lotta Hakkarainen
lotta-emilia.hakkarainen@samk.fi

Henkilöstökuva Johanna Lainio.

Tutkimuspäällikkö (Merilogistiikka)
Johanna Lainio
044 710 3401
johanna.lainio@samk.fi

Mikko Lehtonen Henkilökuva

Tutkimuspäällikkö (Resurssiviisaus)
Mikko Lehtonen
044 710 6362
mikko.lehtonen@samk.fi

Heli Kaipio Web

Lehtori, erityisasiantuntija
Heli Kaipio
044 710 3265
heli.kaipio@samk.fi
Liiketalouden lehtori, Liiketaloustiedon erityisasiantuntija

Ollipekka Kivin henkilökuva

Tutkija
Ollipekka Kivin
ollipekka.p.kivin@samk.fi

HannaKiviranta Web

Lehtori
Hanna Kiviranta
050 433 4359

hanna.kiviranta@samk.fi

Jari Kyngas Web

Erikoistutkija
Jari Kyngäs
044 710 3811
jari.kyngas@samk.fi

Minttu Porri henkilökuva

Tutkija
Minttu Porri
minttu.porri@samk.fi

Heini Porri-Henttinen.

Lehtori
Heini Porri-Henttinen
044 710 3188
heini.t.porri-henttinen@samk.fi
Data-analytiikan lehtori, Datan käsittelyn erityisasiantuntija

Johanna-Rastas-Tuominen henkilöstökuva.

Projektipäällikkö
Johanna Rastas-Tuominen
044 710 3250
johanna.rastas-tuominen@samk.fi

Susan Råberg-Vikkula henkilöstökuva.

Projektipäällikkö
Susan Råberg-Vikkula
044 710 3245

susan.raberg-vikkula@samk.fi

Timo Salomaa henkilökuva.

Lehtori
Timo Salomaa
044 710 3816
timo.salomaa@samk.fi

Petra Sippola henkilöstökuva.

Yliopettaja
Petra Sippola
044 710 3221
petra.sippola@samk.fi

Johtamisen lehtori, inhimillisen työelämän asiantuntija

Juha Stenfors henkilöstökuva.

Erityisasiantuntija
Juha Stenfors
044 710 3434
juha.stenfors@samk.fi
Data-analytiikan ja tiedon jalostamisen erityisasiantuntija

Johanna Ventelä henkilöstökuva.

Projektipäällikkö
Johanna Ventelä
044 710 3812
johanna.ventela@samk.fi